Honour Role

MORRIE AICHER AWARD

Year Name Year Name
1974 Graham Milton 1999 Dot Milton
1975 Steve Wills 2000 Tony Stivala
1976 Reg Goullet 2001 Grant Arrowsmith
1977 Keith Taylor 2002 Guy Prisco
1978 Ray Cram 2003 Nicole Arrowsmith
1979 Dot Milton 2004 Phil Brancatisano
1980 Frank Griffin 2005 Ken Adams
1981 Peter Douglas 2006 Pat Gauci
1982 John Fagnani & Martin Greenwood 2007 Simone McMillan
1983 Ken Adams 2008 NO AWARD
1984 Bill Pridmore 2009 Nick Conidi & Mike Walsh
1985 Barry McNaughton 2010 Janine Pelligrino
1986 Barry Mountjoy 2011 Rohan Egglestone
1987 Barry McNaughton 2012 NO AWARD
1988 Gary Williams & Andrew Nicholl 2013 Geoff Nicholl
1989 Ross Williams 2014 Joanne Watson & Kylie Nicholl
1990 Bob Madigan 2015 Kerryn Edgar
1991 Colin Grey 2016 Gavan Wignall
1992 Mark Boyle 2017 John Edgar
1993 Barry Mountjoy & David Grigg 2018
1994 Barry McNaughton, David Grigg & Barry Mountjoy 2019
1995 Colin Grey 2020
1996 Graham Milton & Mark MacFarlane
1997 Meagan Mifsud & Dot Milton
1998 Ross Bartlett

 

HONOUR ROLL

YEAR PRESIDENT SECRETARY TREASURER CLUB CHAMPION LIFE MEMBER PREMIERSHIPS
1967 D. Lynch C. Wills A. Marks Mrs. A. McPhee Under 9
1968 D. Lynch J. Anthony A. Marks Mrs. B. Sheldon
1969 D. Clements D. Mathews A. Marks Mr. C. Wills Under 11
Under 13
1970 J. Anthony B. Sheldon P. Naughton Mrs. D. Milton
1971 C. Wills B. Sheldon B. Thompson W. Mortenson Mr. G. Milton Under 13
Under 17
1972 C. Wills B. Sheldon B. Thompson P. James Mr. B. Earl
1973 C. Wills B. Sheldon B. Thompson Mr. B. Sheldon Under 13
1974 C. Wills B. Sheldon B. Thompson Mr. D. McPhee Under 9
Under 13 Reserves
Under 15
1975 C. Wills B. Sheldon B. Thompson J. Serrano Mr. K. Pisani Under 17
1976 G. Milton F. Turnham B. Thompson
B. Sheldon
B. Mason Mr. N. Overall Under 9 Reserves
1977 G. Milton C. Wills
T. Greenwood
D. Reeves M. Fitzgerald Mrs. Z. Bain
1978 R. Butler C. Wills B. Sheldon
J. Rawlings
P. Popow Mr. B. Polley Senior B-Grade
1979 B. Sheldon G. Shields R. Butler D. Greenwood Mrs. B. Polley Under 11
Under 11 Reserves
1980 J. Grigg G. Shields R. Butler K. Pisani Mr. A. Nicholl Under 9 Reserves
1981 V. Pino P. Popow M. Walsh S. Rhodes Mr. B. McNaughton Under 9
Under 11
1982 B. Sheldon M. Horn M. Walsh N. McCormack Mr. D. Watson Under 10 Reserves
Under 16 Reserves
1983 G. Wood K. Adams M. Walsh C. Newson Mrs. J. Bastian Under 10
1984 G. Wood B. McNaughton M. Walsh S. Riley Mr. M. Walsh Under 18
1985 B. McNaughton D. Watson M. Walsh S. Riley Mrs. F. McNaughton Under 12
1986 B. McNaughton S. Bryer M. Walsh C. Orlando Mr. B. Mountjoy Under 14
1987 B. McNaughton A. Nicholl M. Walsh R. Briedis Mr. J. Adams
1988 D. Watson A. Nicholl M. Walsh D. Wignall Mr. C. Grey
1989 D. Watson G. Williams R. Williams C. Orlando Mr. R. Sheldon Under 16
1990 D. Watson G. Williams G. Healy C. Papamichael Mr. B. Madigan Under 10
Under 18
1991 D. Watson G. Williams R. Williams E. Muench Mr. K. Soden
1992 M. Walsh D. Grigg J. Clinnick E. Muench Mr. D. Grigg Seniors B Grade
Under 16
1993 M. Walsh
B. McNaughton
D. Grigg J. Clinnick G. Sheldon Mr. J. Podhaski Under 12
1994 N. McNaughton D. Grigg J. Clinnick S. Grey Mr. S. Grey Seniors A Grade
1995 G. Milton T. Philpot R. Williams S. Grey Mr. A. Walsh
1996 D. Grigg M. MacFarlane M. Misfud M. Heffernan Mr. A. Mountjoy
1997 D. Grigg M. MacFarlane M. Misfud S. Grey Mr. B. Adams
1998 D. Grigg M. MacFarlane M. Misfud A. Walsh Mr. P. Gleeson
1999 G. Arrowsmith D. Milton M. Misfud J. Duff-Tyler Mr. B. Madigan
2000 G. Arrowsmith T. Philpot G. Prisco S. Grey Mr. P. Grey
2001 G. Arrowsmith G. Read G. Prisco A. Price Mr. M. Stivala
2002 D. Grigg P. Gauchi G. Prisco M. Brown Mr. G. Teesdale
2003 P. Brancatisano P. Gauchi N. Roumbos M. Kaakour Mr. E. Paterson Under 14
2004 P. Brancatisano P. Gauchi N. Roumbos S. Grey Mr. R. LeNepveu
2005 P. Brancatisano P. Gauchi N. Roumbos B. McGee Mr. S. Madigan
2006 P. Brancatisano S. McMillan M. Walsh A. Isailovic Mrs. P. Gauchi
2007 C. Pepper S. McMillan M. Walsh C. Munro Mr. C. Pepper
2008 A. Clinnick S. McMillan M. Walsh D. Bonnici Mr. P. Brancatisano
2009 M. Walsh S. McMillan D. Holmes M. Stivala Mr. N. Conidi Under 10
2010 R. Egglestone S. McMillan V. Hogan M. Caruso Mr. A. Paterson Under 10
Under 12
Under 16
2011 R. Egglestone M. Walsh V. Hogan D. Bonnici Mr. R. Egglestone Under 12
2012 P. Brancatisano M. Walsh V. Hogan M. Caruso Mr. P. Surace Seniors Div 2
Under 18.5 Div 2
2013 G. Nicholl M. Walsh M. Walsh H. Phillps Mr. M. Mitsos Under 18.5 Div 2
2014 G. Nicholl G. Wignall V. Hogan V. Madaferri Mr. G. Nicholl Seniors Div 2
Under 14 Div 4
2015 G. Nicholl G. Wignall C. Adams J. Madden Mr. G. Wignall
2016 G. Nicholl G. Wignall C. Adams J. Madden Seniors Div 2
Under 18.5 Div 2
Under 10 Div 4
2017 G. Nicholl G. Wignall C. Adams Ash Arrowsmith Mr . L. Conidi
Mr. A . Conidi
Under 11 Div 9
2018

LEGENDS HONOUR ROLL

Inducted in 1997 30 Year Anniversary
1 Stan Warden
2 Kris Pisani
3 Julie Walsh
4 Barry McNaughton
5 Peter Meagher
6 Jean Bastian
7 Darrell Lynch
8 John Welsh
9 Murray Celentano
10 Collin Wills
11 Danny Greenwood
12 Colin Grey
13 David Grigg
14 Aileen McPhee
15 Mark Thompson
16 Gary Sheldon
17 Bev Polley
18 Rod Sheldon
19 Mike Walsh
20 Dot Milton
21 Andrew Nicholl
22 Troy Moloney
23 Mick Fitzgerald
24 Barry Mountjoy
25 Bruce Sheldon
26 Rod Dillon
27 John McCormack
28 Keith Taylor
29 Darren Watson
30 Bob Madigan
Inducted in 2017 40 Year Anniversary
31 Steve Grey
32 Rod LeNephvue
33 Bill Dawson
34 Ken Adams
Inducted in 2017 50 Year Anniversary
35 Pat Gauchi
36 Brian Polley
37 Gavan Wignall
38 Phil Brancatisano
39 Richie Celantano
40 Ellis Paterson
41 Ross Bartlett
42 Kylie Nicholl
43 Mick Burnside
44 Graeme Teesdale
45 Lisa Wilczynski
46 Brett Madigan
47 Steve Watson
48 Janine Pelligrino
49 Dean Pelligrino
50 Geoff Nicholl